Najčítanejšie

Sultán: 9. epizóda

Sultán
Sultán
 
27. 12. 2011 22:00 | Autor: trinity

Kým nič netušiaci sultán Sulejman (Halit Ergenç) tiahne so svojimi mužmi do boja, intrigy v jeho paláci vrcholia – jeho matka, sultánka Ayşe Hafsa (Nebahat Çehre), chce totiž synovu neprítomnosť využiť na zbavenie sa nenávidenej Hürrem (Meryem Uzerli), ktorú plánuje urýchlene vydať za syna jedného z najmocnejších vezírov Osmanskej ríše. Keď sa o tomto pláne, do ktorého sú zasvätené i sultánkina verná služobná Daye Hatun (Selma Keçik) a tichá Gülfem (Selen Ozturk), dozvie Mahidevran (Nur Aysan), je absolútne nadšená! Koniec koncov, lepší spôsob na odstránenie sokyne v boji u Sulejmanovo srdce zrejme neexistuje. Zdá sa, že jediná, kto o svojom „šťastí“ zatiaľ nevie, je budúca nevesta. A vlastne aj jej radkyňa a dôverníčka Nigar Kalfa (Filiz Ahmet).

Tak, ako krehká Hatice (Selma Ergeç), ani Ibrahim (Okan Yalabik) nedokáže zabudnúť na nežné city, ktoré si len krátko pred jeho odjazdom do boja pripustili. On sa neustále snaží čerpať silu a nádej z hodvábnej šatky, ktorú mu na znak náklonnosti darovala a ona zase netrpezlivo očakáva každý jeden list, plný nehy a horúcich vyznaní, ktoré jej vo voľných chvíľach, ktorých žiaľ nie je veľa, jej milý píše...

Hoci si Hürrem spočiatku myslela, že si ju sultánka azda konečne obľúbila, keď večer na oslavách v háreme zbadá víťazoslávny Mahidevranin úsmev a úškrn jej služobnej Gülşah (Nihal Büyükağaç), začne šípiť, že niečo nie je v poriadku – a keď ju o niečo neskôr odvedie Daye Hatun aby jej čosi dôležité oznámila, je si tým istá! No oznámenie, že ju už zajtra vydajú za vezírovho syna, ktorého nikdy v živote nevidela, a pošlú preč z paláca Topkapi, ju šokuje! Až do tejto chvíle totiž naivne verila, že ak sa jedného dňa za niekoho vydá, tak jedine za sultána! Márne sa snaží vyjednávať, márne prosí – sultánkino prianie je rozkaz! Dokonca aj zvyčajne úplatný Sümbül (Selim Bayraktar) od nej dáva ruky preč, pretože sa bojí trestu, ktorý by ho iste postihol, ak by sa jej čo i len pokúsil nejako pomôcť. A tak Hürrem v zúfalstve siahne po osvedčenej zbrani, ktorá jej už toľkokrát predtým dobre poslúžila – po lži! Sultánke totiž priamo do očí zaklame, že ju nemôžu vydať, pretože čaká sultánovo dieťa! Vraj o tejto dobrej novine mlčala len zo strachu, pretože ju v háreme nenávidia a mohli by jej i jej dieťatku ublížiť, dokonca ich zabiť!

Kým vyhliadky na sultánovo víťazstvo v boji o Belehrad vyzerajú veľmi sľubne, osud jeho favoritky Hürrem je viac ako neistý. Valide ju ešte stále chce vydať, hoci si vôbec nie je istá, či náhodou skutočne nie je tehotná... Pravdu o svojej lži povie Hürrem jedinému človeku, ktorému v háreme ešte verí - Marii (Burcu Tuna). Tú tým však akurát len vydesí, pretože sa jej, rovnako ako všetci ostatní, bojí pomôcť. Najhoršie však na tom je, že prešibaná Daye Hatun na žiadosť Valide požiadala o pomoc Sümbüla, ktorý sa má Hürrem opäť vkradnúť do priazne a získať dôkazy o jej lži!

Sledujte v pondelok, 2. januára, o 20.00 – len u vás DOMA!

Odvysielané časti si môžete pozrieť i na stránkach VOYO!


Viac o Sultánovi...

 

Nový diskusný príspevok

Diskusia (546 príspevkov)

 • 2011-12-31 18:28:33 | alenka
  mate pravdu ja nechapem preco to vsetko robia ale ok aj tak fajn......................
 • 2011-12-31 18:19:46 | dariina
  a čo na to hovorí pí.generálná z Markízy? Ona to nečitá či čo?Tolko pripomienek a ona žádná odezva? No to pekne ta Markíza sa ukázala vo špatnom svete.
 • 2011-12-31 16:26:32 | Silvia
  Ja som rada že markiza nasadila Sultana, aj z dvovodu že majú teraz tak malú sledovanosť. Ale hlavný dôvod je že jojka presunula kosti na 21:00 a chodia skoro kazdy deň. Mám ten seriál rada ale predtým som ho nestihala si pozerat. Šiel príliš neskoro a opakovanie zas priskoro.
 • 2011-12-31 16:06:54 | ...
  vela slovakov nema tv barrandov
 • 2011-12-31 14:23:27 | Viktoria
  já právě DOMA nemám..a když vím že to půjde po 30ti minutách tak mě to ani nemrzí.. raději kouknu jeden den na celej díl... a pak si ráda počkám týden na další...
 • 2011-12-31 14:18:49 | Viktoria
  my jsme měly na barrandově první díl extra skoro dvouhodinový.. a pak jsme měly 2-3,4-5, a ted ve čtvrtek půjde 6-7 ... jsme pozadu ale mě to zase tak moc neva... je fakt že reklamy na barrandově tolik nejsou.. posledně začala reklama šla jsem si udělat čaj a když jsem přišla už to dávno dávaly.. kdežto když si jdu vařit čaj při markíze tak si můžu udělat čaje rovnou dva... a ještě přijdu a reklama stále běží... takže... je to lepší na barrandově... navíc raději kouknu na celej díl kompletní skoro dvě hodiny.. než na kousky znamená jeden den 30minut druhej den 30minut atd.. to mě vadí... ke všemu je potřeba ty díly vidět celý tak jak jsou.. páč jinak se v tom člověk může aj ztratit..
 • 2011-12-31 12:50:44 | tatranka pro Adrianu
  To se jěště načekáš. V 40.dílu podle tureckého číslování, se o tom ještě jenom začalo mluvit. Běží rok 1529.
 • 2011-12-31 12:33:47 | likvi
  a na barandowe davaju teraz ktoru cast?
 • 2011-12-31 11:28:55 | Adriana Hosnedlová
  kedy sa stanie hurrem tvojov manželkov Sultán
 • 2011-12-31 10:55:46 | tunika
  Konečne niekto napísal, že bude nejepšie ak Markíza padne na hubu. Sultána pozerám na Barandove, seriál sa volá inak, ale ušetrila som si sklamanie. Markíza si nikdy diváka nevážila a drzosti s reklamou už slušný človek nemôže sledovať.A to, že povedia, že program začne o 20 hodine, nikdy to nie je pravda, a to považujem za znevažovanie a neúctu k divákovi. Mám čo pozerať na českých, rakúskych a nemeckých programoch a tak mi môže byť Markíza ukradnutá.
 • 2011-12-31 10:34:54 | Pre lukas
  Sám hovoríš, že život treba žiť! Tak po práci choď žiť a nesleduj tv!!!! A už vôbec nechápem, čo tu otravuješ, nie je ti škoda toľk´ho tvojho času?! Veď choď žiť a nestrácaj čas vypisovaním na fan tránky. A už vonkoncom nechápem, že keď nesleduješ markízu, prečo ťa trápi, čo a kedy vysiela. Pozeraj su tú "sračku" panelák, aby som ťa citovala. Mňa by tiež mohlo štvať, že na JOJ-ke si nič nemôžem pozrieť, lebo každý deň v hlavnom vysielacom čase už celé roky otravujú s panelákom. Ale keďže ma to nezaujíma, tak sledujem iné programa a už vonkoncom mi nenapadne, aby som chodievala na JOJ-kárske stránky a vypisovala tam hlúpusti, ako ma to nezaujíma. Ako vidím, ani ty si ten tvoj život nežiješ, ale tráviš ho pred telenovelami, čo panelák je a takisto a takisto čítaním komentárov a vypisovaním....Ja ti tvoj názor neb eriem, je to tvoj život, ale neotravuj nás, čo sa nám tento seriál páči a už vonkoncom nám NEORGANIZUJ naše životy !!!!!!!!
 • 2011-12-31 02:59:23 | Beata
  Nina, Muhtesem yuzyil - Sultán nemá 40. epizód. Prvá sezóna, má 24. častí, v druhej sezóne zatiaľ bolo odvysielaných 16. častí a pokračuje ďalej a do júna, kedy by mala celá séria končiť by ich malo byť ešte asi 44 tak to vychádza, každú stredu jeden diel. Markíza zakúpila len prvú sezónu, 24.častí, delené na polovicu 48. plus tie časti, kde diel trvá 1hod. 57. min. budú delené asi na 3.časti, takže, ako ja hovorím nekonečný príbeh. 27. min film a 33. min. reklama, presne ako 1001.noc.
 • 2011-12-31 01:38:17 | lukas
  mila draha markiza...chcem vas po dlhom case pochvalit...aj ked neskoro ale predsa ste pochopili ze deb...ny typu sultan nepatria na obrazovku...max na dou tak si sultana vysielajte aj 10 casti po sebe...a odkaz pre ludi co tu chuj.ovinu pozerali...spamatajte sa...zivot treba zit a nie stravit nad takou chuj.vinou ako telenovela a este bedakat ked ju presunu...vece rclovek ked pride z prace sa chce v klude pozriet na normalny serial alebo film a nie na tie srac.y...co markiza v poslednom case vysielala...preto pozeram jojku, primu, primu cool, novu, novu cinema, stvcku, a mnoho dalsich TV ale markizu len ked sa pomylim...PS: zelam TV markiza rychly umieracik
 • 2011-12-30 22:52:49 | Lenka
  Keby už konečne markíza padla "na hubu"!!!!! za to ako si vážia divákov Nechajte si celého SULTÁNA - ani 1 x sa serial nazačal načas a reklama tá tam naozaj super pasuje. Škoda, že z toho narobili len 120 dielov - dúfam, že nejaké ešte dorobia, tak ako v 1001 noci ---hihi.
 • 2011-12-30 21:57:24 | klara
  Neviem aké seriály myslíš no za to že to nejde pozrieť v zahraničí markiza nemôže. Ja som sa raz pokúšala vo švajčiarsku si pozret tajn z archívu českej tv tiež to nešlo.