Najčítanejšie

Sultán: 104. epizóda

Sultán
Sultán
 
25. 07. 2012 08:15 | Autor: trinity

Mahidevran (Nur Aysan) strašne zúri, keď jej Gülşah (Nihan Büyükaġaç) oznámi šokujúce novinky o Efsun (Melisa Sözen) – že je milovaná favoritka následníka trónu Mustafu (Mehmet Günsur) ešte stále v službách jej najväčšej nepriateľky Hürrem (Meryem Uzerli)! Zlosť si vybije nielen na Efsun, ale i na Hürrem, ku ktorej úbohú otrokyňu soptiac od hnevu dovlečie a po ktorej začne hystericky vrieskať, že sa jej nepodarí zabiť jej syna, ak sa o to snaží. A Mahidevran vôbec nepochybuje o tom, že presne o to Hürrem po celý čas išlo!

Princ Mustafa opäť rozhnevá svoju matku, keď odmietne uveriť obvineniam jeho lásky a rovnako vytrvalo sa jej odmieta vzdať, aj keď ona sama mu to navrhne ako riešenie tejto zahanbujúcej situácie, kvôli ktorej sa pohádal s Mahidevran. Zdá sa, že Hürrem sa napokon úplne zbytočne obávala, že jej starostlivo naplánovaná a veľmi prefíkaná hra bola vďaka odporne slizkej Fatme (Gonca Sarıyıldız) odhalená a definitívne zhatená...

Nigar Kalfa (Filiz Ahmet) zneužije slabosť, ktorú pre ňu neborák Gül (Engin Günaydın) nepochybne má, aby sa opäť dostala do svojho domu – pod zámienkou, že si odtiaľ potrebuje doniesť pár vecí. V skutočnosti jej však ide len o to, aby v dome mohla stráviť noc so svojím milencom Ibrahimom (Okan Yalabik). Keď sa o Nigarinom nepovolenom odchode z háremu dozvie Daye Hatun (Selma Keçik), veľmi ju to rozruší. Hneď totiž vie, odkiaľ vietor fúka – a vôbec sa jej to nepáči!
No Daye Hatun nie je jediná, koho Ibrahimov súčasný, zakázaný spôsob života desí a trápi. Zmenu veľkovezírovho správania, jeho len ťažko potláčaný hnev a nezvyčajný jas v jeho očiach, ktorý pripisuje jeho citom k nejakej inej žene - aj keď jej to láme srdce a pripravuje bezsenné noci –, si totiž všimla i jeho manželka, princezná Hatice (Selma Ergeç). No aj keď si jej verná priateľka Gülfem (Selen Ozturk) myslí, že na vine trápenia Hatice je opäť raz jej prehnaná precitlivenosť a jej obavy sú viac-menej zbytočné, celkom upokojiť a odohnať z jej čela chmáry nedokáže.

Vyzerá to tak, že dnes si Hürrem bude musieť pohár blenu, ktorý sa pomaly napĺňal celé roky a teraz už je natoľko preplnený, že preteká, vypiť až do dna... Ako v mnohých iných špinavostiach, i tentoraz v tom má prsty intrigánska Mahidevran, ktorá Hürrem hnusnými urážkami veľmi ponížila pred zrakmi všetkých prítomných žien sultánovho života - vrátane zjavne skvele sa baviacej Valide (Nebahat Çehre) -, a vyprovokovala ju tak k hádke. Tým ale Hürrem rozhnevala následníka trónu, ktorý v snahe svoju matku ochrániť pred hnevom ženy, kvôli ktorej roky zaspávala s plačom, Hürrem ešte viac poníži, keď ju zo spoločnosti privilegovaných jednoducho vyhodí! Najhoršie však Hürrem nesie, keď jej neskôr sám sultán (Halit Ergenç) povie, že tentoraz vina za zbytočnú zlú krv v rodine padá na jej hlavu – a aby to napravila, musí sa Mustafovi, ktorý stojí v hierarchii rodiny i krajiny vysoko nad ňou, ospravedlniť!

Proti Ibrahimovi sa vzbúri jedno z najmocnejších náboženských bratstiev v Osmanskej ríši, keď im hneď po návrate do funkcie skráti mimoriadne štedrú finančnú podporu, ktorú im schválil jeho zástupca počas jeho neprítomnosti. Situácia sa nebezpečne vyhrotí, keď nespokojní derviši, poháňaní spravodlivým hnevom – a veľmi nebezpečným a silným protivníkom veľkovezíra, umne poťahujúcim za nitky z úzadia -, obkľúčia palác na Konskom námestí a žiadajú Ibrahimovu hlavu. Nuž a ten namiesto toho, aby konflikt s nimi urovnal, nechá sa opäť raz strhnúť svojou veľkou pýchou, v hneve udrie vodcu dervišov – a rozpúta tým krviprelievanie.

Mahidevran sa cíti byť taká silná a vplyvná, ako ešte nikdy predtým, nepochybne najmä vďaka svojmu synovi, ktorý ju nekriticky zbožňuje, neustále ju ochraňuje a všetky jej prešľapy jej rýchlo prepáči alebo ich radšej rovno prehliada. Ťažko však povedať, či dokáže prehliadnuť i to, čo sa jeho matka chystá za jeho chrbtom a bez jeho vedomia urobiť práve teraz – chce sa totiž konečne, a tentoraz definitívne, zbaviť nenávidenej Efsun. Na jej príkaz ju teda Gülşah a Fatma zdrapnú medzi seba, vytiahnu nôž a...

Sledujte vo štvrtok, 26. júla, o 20.15!

 

Nový diskusný príspevok

Diskusia (298 príspevkov)

 • 2014-08-14 09:00:30 | Oakley Gasket Sale
  http://www.plzsupport.com/?Oakley-Rx-Frames-Sale.htmlOakley Rx Frames Sale Oakley Gasket Sale http://www.plzsupport.com/?Oakley-Gasket-Sale.html
 • 2013-07-20 18:43:18 | asi
  co tie hnusoby urobia efsun
 • 2013-02-08 19:50:23 | hurrem
  je to krute .. pretotže chcu zničiť Lásku
 • 2012-08-02 22:15:42 | Jozef
  Princeznú Fortúnu tam dali z čírej zlomyseľnosti španieli im viac krát spravili čiaru cez rozpočet dva krát pri viedni na malte i lepante zisťujte čítajte učte sa
 • 2012-07-30 03:32:38 | Lucia Múnfedr Kolková
  tak mi napis na fb lebo mi to tu mazu.... :>
 • 2012-07-29 18:08:45 | dagmar
  ano já ji chci vidět ptala jsem se už tu několikrát děkuji
 • 2012-07-29 12:24:44 | Lucia Múnfedr Kolková
  ak chce niekto vidiet poslednu cast tejto serie napiste mi na FB
 • 2012-07-29 00:37:45 | Hurrem pre Janku
  Ďakujem za tvoj príspevok, dúfam, že si ho všetci prečítajú. Mohla by si ho nakopírovať na každý deň, lebo niektorí si stále myslia, že film je podľa skutočnosti. (-:
 • 2012-07-29 00:13:26 | janka
  ahojte, sultánky a sultáni. Prečítala som si vaše príspevky na túto časť seriálu. Nezvyknem komentovať, ale mám odkaz pre " Magdu" Milá Magda, seriál sa vôbec nenatáča podľa žiadneho románu a tobôž nie podľa románu Roxolana. Tento román vlastním už dávno a čitala som ho už veľa krát, pretože ma zaujali osudy Alexandry-Roxolany-Hurrem. Ani v najmenšom sa román nepribližuje seriálu. Ak z veľmi malej časti má niektoré črty románu Hárem, ale veľmi málo. A to, že je Roxolana napísaná podľa skutočných udalostí, tiež nie je pravda. P. Zahrebeľnyj bol síce v Istanbule, ale písal na základe toho, čo počul a nie podľa pravých historických dokumentov. Tých sa zachovalo veľmi málo, ale život v háreme bol jednducho tabu. A tak, ako to skutočne bolo nevie nikto. Áno sú zachované dokumenty o zákonoch Sulejmana, o všetkých jeho výpravách o bojoch tak na súši, ako aj na mori, ale bohužiaľ o jeho súkromnom živote sú len a len dohady. Niekde na Youtube je krátke video, o tom ako sa zrodil seriál, vystupujú tam aj filmový štáb aj hlavní hrdinovia seriálu. A jednoznačne nebohá p. Meral Okay scénaristka povedala, že seriál sa nenatáča podľa žiadneho románu.
 • 2012-07-28 23:56:05 | sultan
  Prosím píšte ak niečo viete nové zo seriálu SULTÁNA.. píšte na nick SuLtAn52 je to na pokeci .vopred ďakujem
 • 2012-07-28 23:15:39 | Hurrem
  Výborne Sulejman, krásna poézia! Si talent! (-:
 • 2012-07-28 22:33:11 | Sultán Sulejman pre Jozefa
  Predsa si ma pochválil, uznal si moje prednosti, hrad som vám tu zapálil, zbledol si hneď v zlosti. Bol som vladár presilný, všetci to už vedia, len ty si stále omylný, na kábli ti sedia. Mlč už otrok sultánov, a prac sa mi z cesty, nepleť sa viac do pánov, a jedz radšej len keksy.
 • 2012-07-28 22:04:44 | pre Osmanku
  TV M je súkromná televízia a z poplatkov nedostanú ani cent, tie idú do RTVS
 • 2012-07-28 21:26:58 | Jozef pe priateľa sultána Su
  Mocným si bol to je pravda silným si bol aj to je pravda pracovitým si bol to je tiež pravda umelcom si bol vládcom si bol lebo si sa zrodil v paláci ja v chalupe a bičom by si ma hnal to je tiež možné, sprostá bola naša šľachta tá za to nesie vinu miesto svornosti sa rula ako divé svine preto si žal čo si nesial vojsko si mal dobré beda bolo kam ono vtrhlo a pochváliť ťa a za čo tvoje vojská vyvraždili koho dochitili a žiadnu dohodu nedodržali a ani ti sám si nedodržal ani prísahu danú Ibarahimovi že ho nezabiješ a koňmi si ho nechal roztrhať, chváliť ťa nie je za čo a vyhrážať sa mi nemusíš aj v tých dobách dávných bolo junákov čo sa ti postavili hoci v boji divokom život položili tebe samé tieklo mne nie preto pijem čo si zoženiem , bol si mocný vládca europa sa chvela vydržala a čo naučila sa ti odpor klásť nemaj mi tieto slová za zle čo si zasial to tu máš, jedno sa ti nedá vziať pracovitosť bol si umelec zlatník šperkár to je človek trpezlivý .
 • 2012-07-28 21:01:17 | Nie preco
  nie preco mi nejde voyo