Najčítanejšie

Sultán – nové časti: 2. epizóda

Sultán
Sultán
 
11. 03. 2013 21:20 | Autor: trinity

Po liste od verného İskendera Çelebiho (Hasan Küçükçetin) už Hürrem (Meryem Uzerli) vie, že môže rátať s oddanosťou a poslušnosťou ďalšieho muža, ktorý jej vďaka svojmu postaveniu môže byť veľmi užitočný - vrchného stajníka Rüstema (Ozan Güven). To je však nanešťastie asi jediná dobrá správa, ktorá ju v týchto dňoch čaká, pretože kvôli svojmu záujmu o komnatu nebohej Valide (Nebahat Çehre) narazí najprv na nečakane tvrdý odpor Gülfem (Selen Ozturk) a vzápätí ju ešte o čosi tvrdšie a arogantnejšie schladí Hatice (Selma Ergeç) – slovami, že tá komnata náleží len matkám sultánov, takže sa v nej bude môcť ubytovať až v deň, keď jeden z jej synov nastúpi na trón!

Hatice to robí z pomsty, pretože viní Hürrem zo svojho nešťastia a rozpadu svojho manželstva s Ibrahimom (Okan Yalabık), a tak prekvapenej Gülfem a vrcholne pobavenej Mahidevran (Nur Fettahoğlu) ľadovým hlasom oznámi, že sa jej chystá urobiť to isté – a rovnakým spôsobom! Plánuje nájsť ženu, kvôli ktorej Hürrem prežije peklo na zemi a vyplače si oči!

Ani jedna z nich netuší, že osud im tú ženu (Cansu Dere) už onedlho privedie do cesty – že ju do Istanbulu privezie na jednej z lodí svojej flotily admirál a na sultánovo prianie budúci veľkoadmirál Hızır Reis (Tolga Tekin), prezývaný kvôli nápadnej ryšavej brade tiež Barbarossa, ktorý ju ako jedinú preživšiu stroskotania perzskej lode zachránil s plánom darovať ju spolu s kľúčom od Alžíru a ďalšími otrokyňami na palube sultánovi Sulejmanovi (Halit Ergenç)! Hoci je to zrejme opäť osud, ktorý jej cestu do paláca na chvíľu pozdrží – keďže otrokýň je priveľa, do paláca ich putuje len asi polovica, zvyšné, spolu so záhadnou Peržankou, skončia na trhu otrokov!

Ibrahim a Matrakçı (Fatih Al) si robia veľké starosti, že by İskender Çelebi mohol zneužiť informácie, ktoré má evidentne od Hürrem – o veľkovezírovom poklesku s Nigar (Filiz Ahmet) a dieťati, ktoré toho bude večným dôkazom – na úplné zničenie Ibrahimovej dobrej povesti, ak by ich roztrúsil medzi vojskom. Nemajú však čas hlbšie sa zamýšľať nad nejakým riešením tohto nečakaného nemilého problému, pretože spolu s Çelebim a všetkými svojimi mužmi uviaznu v nepriateľskej pasci, z ktorej len ťažko uniknú! Zdanlivo bezvýchodisková situácia sa však razom prekvapivo obráti po tom, čo sa Ibrahimovi uprostred bojového poľa zjaví vidina jeho manželky. Zrazu ho totiž premkne pocit obrovskej, temer až nadpozemskej sily, akoby on a jeho muži boli neporaziteľní! Netrvá dlho a všetci ich nepriatelia skončia pri ich nohách, bolestne zomierajúc v prachu a krvi...

Keď sa Hürrem od Sümbüla (Selim Bayraktar) dozvie, že jej neprajníčky chystajú vládcovi na večer novú konkubínu, samozrejme soptí od zlosti. Prikáže jemu a Gülşah (Nihan Büyükaġaç), aby sa všetky krásne ženy spomedzi nových otrokýň stali je osobnými slúžkami a k sultánovi sa nikdy ani len nepriblížili – nuž a tá, ktorú mu chceli poslať do postele dnes večer, sa vráti späť k ostatným skôr, než stihne dokráčať na dohľad vládcových dverí. Ibaže to je presne to, s čím Hatice pri plánovaní svoje pomsty počítala a na čo sa spoliehala...!

Ďalším krokom mstiacej sa Hatice je tak využitie Gülfem, ktorú presvedčí, aby zašla za sultánom a vzdala sa svojej funkcie, pretože vraj nechce byť v čase jeho neprítomnosti bezmocná zoči-voči svárom a priekom jeho manželky a jeho sestry, z ktorých sa stali nepriateľky na život a na smrť. Má za seba navrhnúť adekvátnu náhradu, ktorá bude mať silu i vôľu zvládnuť obe hašteriace sa vysoko postavené ženy a zároveň pevnou a tvrdou rukou – a striktne v duchu zaužívaných tradícií – viesť aj celý hárem!

Sledujte v utorok, 12. marca, o 20.20!

 

Nový diskusný príspevok

Diskusia (78 príspevkov)

 • 2013-07-03 13:26:31 | hurrem
  teraz sa mozno hatidze naparuje no uvidime ako jej bude ked pride o ibrahima
 • 2013-05-20 14:33:29 | rose
  ahojte ako sa mate ket si pomislite ako sa mam ta ja s a mam velmi dobre a paci sa mi ako hrajete velmia hirem si velmi krasna aj tvoje deti aj tvoj manzel onur lubim vas velmi ste mi vseci v sirci coste tam pozdravom rose a navzdi vi mojom sirci mate sa peknie
 • 2013-03-16 20:37:06 | kristia
  mooooooooocccc pekne:D
 • 2013-03-15 20:36:33 | Mary
  Ahojte Dajú sa niekde stiahnuť nové časti ????
 • 2013-03-14 21:47:31 | minette pre Trochu objektivity
  Čo čakať od národa, ktorý popiera arménsku genocídu? Neboj sa, celá dynastia má toho na rováši viac než dosť. A nemôžeš poprieť, že Süleymanovi vtedy záležalo skôr na raste a blahu impéria než na čomkoľvek inom, vrátane humanity k iným národom "neveriacich"... Ostatne, Süleyman ako taký bol dosť rozporuplná osobnosť. Trochu mi pripomína Petra Veľkého - obaja sa v mene dynastie, impéria, reforiem, a občas aj z osobných dôvodov dopúšťali množstva krutostí, pričom nešetrili ani vlastné deti, ale zároveň priniesli svojim krajinám veľa dobrého, vrátane reforiem a v Süleymanovom prípade aj ekonomického rastu (Peter si toto pokazil neustálymi vojnami). Ale o Petra sa u nás nik nezaujíma, čo je škoda, lebo z ľudského a osobnostného hľadiska o ňom vieme viac, myslím ako aký to bol človek, akú mal povahu a tak... Nuž a takisto mal aj svoju Roxolanu - volala sa Marta Skawronská alias Katarína, a bola to osoba s podobnou, možno trochu dobrodružnejšou minulosťou ako Hürrem... Na internete je toho plno, tak si to pozri, možno potom pochopíš aj Süleymana P.S. Čo sa týka ničenia dobrého mena... Marta zasa neprávom upadla do zabudnutia, pritom sa na ňu Roxolana povahou určite takisto podobala, ale to nie je až také isté... Peter bol podľa všetkého zložitejšia povaha než jeho starší osmanský kolega, a tak aj "ideálna partnerka" bola zrejme trochu iná.
 • 2013-03-14 17:21:16 | darina kotlarova
  radapozeram serialy a už druhý diel sultána neviem pozerať, hoci mám voyo vyplatené........
 • 2013-03-14 12:36:07 | Trochu objektivity.
  Turecký tvorcovia zámerne ničia dobré meno dávnej Hurrem nikdy taká nebola, konala dobročinnosť úplne nezištne a čo oni urobili z nej vypočítavú harpiu v mojom mene a celý seriál vedu v tomto duchu, ich Sulejman ničil svet kam až dosiahol nedal rozkaz proti plieneniu toleroval ho a tým ho podporoval a čo turci natáčajú ho ako múdreho čestného ochrancu vlasti, nebol ani jedno ani druhe svoj štát viedol v jednej vojne nivočil a kynožil usadlé obyvateľstvo okolitých krajín. Objektívny pohľad od tureckých tvorcov na dejiny nikdy nečakajte a ani seriózny výklad dejín z Istanbulu. Stále žijú v zajatí svojej slávy na ktorú sú hrdý a bolo to jedno dlhotrvajúce temno všetkých susedov pchali sa všade kde zacítili korisť a slabosť okamžite vyrážali.
 • 2013-03-13 21:32:48 | Silva
  JÉÉÉ tak to je super moc děkuji za odpověd
 • 2013-03-13 20:55:13 | Túlavé vajce
  Dávam do pozornosti ako skresľujú dejiny Dávna Hurrem konala aj dobročinnosť charitu a čo s toho spravili nemohli to úplne odignorovať tak to narafičili ako Hurreminu vypočítavosť a rozhadzovačnosť súltánských peňazi v mojom mene zasa zaujatosť voči dávnej Hurrem až po zákernosť zo strany tvorcov serialu kedy že už vyrastú, sultán a jeho vojska ničili svet v kruhu a vykresľujú ho ako oca vlasti dobyvačnosť ich neopustí ani v dvadsaiatom druhom storočí
 • 2013-03-13 20:28:23 | Anička
  Lucía - Tak si zaplat Voyo a budes kukat ....ci ani to ti neide ??? Lusy áno Balibej tam bude v 2 časti ale troška neskôr ... a bude paktovat s Mihrimah :D ...Hatiče nesvihne....bude sibat Hurem ...Ked Hatiče ju začaruje s takou jednou...bude mat bludy a sny ako zive a tak v Turečtine som uz na 90 casti :D :D ma to tam grády :D :D :D
 • 2013-03-13 14:55:35 | Lucía
  Ahoj lidi, jsem z Čech a nemůžu se koukat na Sultána z Vaší DOMA TV. Proto jsem si tu první sérii stahovala z ulozto.sk a proto doufám, že budete dávat i tyto nové díly na www.ulozto.sk. První díl z této série už jsem viděla, ale ten druhý ještě ne. Tak proto Vás moc prosím - dejte ten druhý díl z 2. série na ulozto.sk Prosím, moc Vás prosím - jsem fanynka a blázen do Sultána, a proto Vás moc a moc prosím, děkuji už předem, fanynka z Čech Lucía.
 • 2013-03-13 13:59:17 | jana
  Mne hneď od začiatku bola nesympatická postava Hatice a teraz sa ukázalo,že som mala pravdu. Ona sa ide mstiť Hurem zato,že ju Ibrahim podvádzal,akoby zato mohla Hurem.Keby sa nesprávala k nemu povyšenecky,tak by sa to nestalo. Taktiež neviem prečo tvrdia,že Hurem dala zabiť Ibrahima,keď podľa toho čo som videla má na jeho smrti podiel Hatice,lebo to povedala Sultanovi !!
 • 2013-03-13 12:04:39 | :D
  Neviete niekto kde sa to dá pozrieť okrem voyo . ????
 • 2013-03-13 00:15:28 | nenormalna markíza
  neskutocne, ze jednu cast rozdelia na tri, to uz potom rozdelte na desat a dajte reklami aspon sedem
 • 2013-03-12 22:39:49 | Igor
  Pro lusy, vím, sleduji ty díly na youtube v turečtině :) Pro Tonin, ale ano budou mít spolem něco a Hurrem si sultán nebude ani všímat ::)