DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Hviezda zo Sultána v šoku: Odsúdená na rok väzenia

24. 04 2019 08:00 | jt
Meryem Uzerli a Deniz Çakır ako Hürrem a Şah v Sultánovi.
Meryem Uzerli a Deniz Çakır ako Hürrem a Şah v Sultánovi. Foto: Global Agency

Známa herečka si zrejme posedí rok vo väzení.

Krásnej tureckej herečke Deniz Çakır, alias princeznej Şah zo Sultána, hrozil pobyt vo väzení už v roku 2014, keď šoférovala pod vplyvom alkoholu. Teraz jej väzenie hrozí znova.

Turecký súd ju pred pár dňami odsúdil na rok odňatia slobody za urážky moslimských žien, ktoré mala slovne napadnúť koncom minulého roka počas besedy v kaviarni. Ak tento rozsudok odobrí aj turecký prvostupňový súd, seriálová hviezda sa môže rozlúčiť so sľubnou kariérou.

A čo sa vlastne stalo? Tridsaťsedemročná herečka sa mala v decembri zúčastniť diskusie so skupinou vysokoškolských študentov v kaviarni v istom istanbulskom nákupnom centre. Práve tam mala Deniz slovne napadnúť ženy, ktoré boli zahalené, mali na hlave šatky a údajne im povedala, že keď chcú takto chodiť, nech sa odsťahujú do Saudskej Arábie.

Zdroj: Instagram/DenizCakir

„Nikdy som nediskriminovala ľudí na základe ich pohlavia, oblečenia, životného štýlu, viery alebo farby. Naopak, vždy som sa zúčastňovala sociálnych projektov zameraných na zjednotenie ľudí,“ povedala v januári po obvineniach Çakır.

Na trestné oznámenie dotknutých žien zareagoval aj turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan.

„Naznačiť, že zahalené mladé ženy tejto krajiny by sa mali presťahovať do Saudskej Arábie, je najchúlostivejšou formou fašizmu,“ tvrdil Erdoğan.

Komentáre ( 0)